Порядок дій при виявленні підозрілого предмета з ознаками вибухового пристрою

 1. Негайно припинити будь-які зайві дії поруч з виявленим предметом.
 2. Звернути увагу оточуючих людей на небезпеку та ініціювати ïx відведення на максимально безпечну відстань, але не менше ніж 100 м. При цьому, слід зберігати спокій та рівновагу, намагатися не провокувати паніку.
 3. Терміново повідомити про знахідку представників правоохоронних органів та аварійні служби за телефонами 101,102 та дати максимально детальний опис виявленого предмету i ситуації, що склалася.
 4. За можливості, позначити місце виявленого предмету за допомогою підручних засобів.
 5. Запам’ятати та, за можливості, зафіксувати обставини виявлення предмета, час виявлення, місце розташування, його зовнішній вигляд, характерні ознаки. Звернути увагу на осіб, які можуть бути причетні до залишення предмету, запам’ятати ïx прикмети. Для надійності фіксації важливої інформації доцільно застосовувати засоби фотографування за ïx наявності.
 6. Обов’язково дочекатися в безпечному місці прибуття представників спеціальних вибухотехнічних aбo піротехнічних служб та особисто передати фахівцям наявну інформацію стосовно предмету.

УВАГА ! КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ :

 1. Торкатися вибухонебезпечного aбo підозрілого предмета, зрушувати його з місця, проводити з ним будь-які маніпуляції.
 2. Будь-яким чином   впливати   на   предмет,   піддавати   його   механічному, термічному, акустичному, світловому aбo іншому впливу.
 3. Самостійно відкривати та перевіряти підозрілі сумки, коробки, валізи.
 4. Намагатись самостійно знешкоджувати вибухонебезпечний предмет.
 5. Використовувати поруч     з     предметом     відкритий    вогонь,     палити, використовувати електронагрівальні прилади.
 6. Користуватись поруч   з    предметом   засобами   радіозв’язку,    мобільними телефонами та іншими приладами, що передають радіосигнали.

ІІАМ’ЯТАЙТЕ ! Знешкодити вибуховий пристрій aбo локалізувати вибух можуть лише підготовлені спеціалісти після виведення людей із небезпечної зони.

ОЗНАКИ,  ЩО МОЖУТЬ  ВКАЗУВАТИ  НА  НАЯВНІСТЬ ВИБУХОВОГО ПРИСТРОЮ:

 • виявлення сумок, валіз, пакунків, коробок та інших предметів, які залишені без нагляду власників;
 • наявність на виявленому предметі ознак стандартних бойових припасів, піротехнічних виробів aбo ïx частин;
 • виявлення елементів тари, упакування, оболонок, обгорток, етикеток від зарядів вибухових речовин та засобів підриву промислового виготовлення з відповідним маркуванням;
 • наявність на виявленому предметі частин та деталей, які не відповідають його прямому призначенню;
 • наявність на виявленому предметі мобільного телефону;
 • наявність на виявленому предметі електричних дротів, фрагментів електричних схем, антен, світлових індикаторів, ізоляційної стрічки тощо, які не відповідають призначенню предмета aбo функція яких незрозуміла;
 • наявність дроту, нитки aбo мотузки, яка відходить від виявленого предмета;
 • виявлення предметів, які не відповідають навколишній обстановці aбo походження яких незрозуміло;
 • підозрілі звуки, які лунають від виявленого предмета (звук ходу механічного годинника, звук роботи вібраційного механізму aбo дзвінка телефону, інші періодичні звуки);
 • незвичайно велика маса предмета, яка викликає підозру;
 • наявність електричних дротів, мотузок на воротах, дверях, вікнах i інших конструкціях, що відкриваються.

ІІАМ’ЯТАЙТЕ ! Зовнішній вигляд саморобного вибухового пристрою, часто, приховує його справжнє призначення. У якості маскування для вибухових пристроїв використовуються такі звичайні побутові предмети як пакети, сумки, згортки, іграшки, предмети побуту та ін.

ІІАМ’ЯТАЙТЕ ! Дзвінки за номерами телефонів аварійних служб 101, 102, 103, 104 безкоштовні з будь-яких телефонів та можливі навіть за відсутності коштів на рахунку.

Залишити коментар

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
Перейти до вмісту