Правовий захист дітей: На Житомирщині прокурори протидіють втягненню неповнолітніх у протиправну діяльність

 На Житомирщині ювенальні прокурори ознайомлюють школярів із ризиками у кіберпросторі та дотриманням базових правил цифрової безпеки. Із розвитком інформаційних технологій Інтернет став небезпечним майданчиком для втягнення підлітків у злочинну діяльність. Неповнолітніх залучають до вчинення шахрайств, розповсюдження наркотичних засобів та інших злочинів.

У соцмережах діти стають потерпілими від сексуального насильства, оскільки неможливо розпізнати, хто твій співрозмовник, який його вік чи стать.

Так само сьогодні, в умовах збройної агресії рф в Україну, ворог активно використовує інтернет-месенджери. В ігровій формі чи за фінансову винагороду залучає дітей до протиправної діяльності. Це, зокрема, фотофіксація розташування Збройних Сил України чи інших військових об’єктів.

Для попередження негативних проявів у підлітковому середовищі ювенальні прокурори разом з працівниками Служби безпеки України, Управлінням превентивної діяльності ГУ Нацполіції та кіберполіцією відвідали майже 100 навчальних закладів. Залучили 4000 учнів і студентів.

Неповнолітнім роз’яснили правила безпечної поведінки в мережі Інтернет. Як розпізнати та уникнути споживання небезпечного контенту, передбачену законом кримінальну відповідальність за протиправну поведінку. Також надали контакти правоохоронних органів. Підлітків закликали долучитися до проєкту «Кібер Брама» та зробити свій цифровий світ безпечнішим.

Посилання на сайт: https://stopfraud.com.ua/

Телеграм: https://t.me/+VJv27xakTKRiMjA6

 

Коментують: прокурор відділу захисту інтересів дітей та протидії насильству Житомирської обласної прокуратури Людмила Кучер, інспектор відділу протидії кіберзлочинам в Житомирській області Департаменту кіберполіції Нацполіції України Марія Салига.

Залишити коментар

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
Перейти до вмісту