Споживай електроенергію економно!

Щоб допомогти енергосистемі країни, кожен українець може зробити прості, але дієві кроки з енергоефективності у своєму побуті.

Використовуйте електроенергію свідомо:

  1. Щоразу вимикайте техніку, якою вже не користуєтеся.

Вимикайте електротехніку і прилади, якщо немає потреби в їх застосуванні. Виходячи з кімнати, не залишайте увімкненими лампи.

  1. Не використовуйте інтенсивно електроенергію у «пікові» години.

Перенесіть побутові справи (прання, прасування, прибирання) з «пікових» годин (17.00 до 23.00) на інший час (вдень, у вихідні, вночі (користуйтеся таймерами побутової техніки)).

Найбільше електроенергії споживають: тепла підлога, сушильна машина, пральна машина, електрична духова шафа, кондиціонер, пилосос тощо.

  1. Модернізуйте освітлення у своїй оселі.

Позбудьтеся старих ламп розжарювання і переходьте на сучасні світлодіодні. Вони споживають у 10 разів менше електроенергії і мають у 5-8 разів довший термін експлуатації, ніж лампи розжарювання.

  1. Використовуйте енергоефективну побутову техніку.

Клас «А+++» – найбільш енергоощадний. Побутова техніка класу «А» або «А+» на 30-50 % зменшить споживання електроенергії навіть порівняно з приладами класу «В».

  1. Наливайте до електрочайнику лише стільки води, скільки потрібнодля напою. Своєчасно видаляйте накип.
  2. Використовуйте пральні і посудомийні машини в режимі повного завантаження.

При пранні за можливості встановлюйте нижчу температуру – наприклад, 30 градусів. Це допоможе заощадити електроенергію, оскільки вашій пральній машині не потрібно буде нагрівати воду до високої температури.

  1. Залишайте мінімум приладів у режимі «stand-by».

Прилади у режимі “сон” споживають електроенергію. Візьміть за правило вимикати техніку, від’єднуючи від електроживлення.

   8. Для розвантаження енергосистеми використовуйте функцію “відкладений старт” для користування технікою, яка споживає найбільше електроенергії (пральна та посудомийна машина, мультиварка, електродуховка тощо), у нічний період.

  1. Не залишайте прилади, що працюють від акумулятора, (наприклад, мобільні телефони), увімкненими довше, ніж потрібно для повної зарядки акумулятора.
  2. Вимикайте стабілізатори напруги, якими не користуєтесь.
  3. Встановлюйте сенсори руху для освітлення приміщень.

Розумне енергоспоживання кожного дасть додаткову стабільність енергосистемі.

Разом – ми переможемо!

Залишити коментар

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
Перейти до вмісту