22 листопада 2018 року Верховна Рада прийняла закон (№2617-VIII), який посилює відповідальність за керування автомобілем у нетверезому стані та робить подібні правопорушення кримінальними злочинами. Нові правила почали діяти з 1 липня 2020 року.
З огляду на це, 1 липня цього року на базі дистанційного пункту правової допомоги при Олевському районному секторі філії ДУ «Центр пробації» заступником начальника відділу «Олевське бюро правової допомоги» Максимом Завірським спільно з виконуючою обов’язки начальника Олевського районного сектору з питань пробації Анжелою Козловець надані роз’яснення клієнтам пробації щодо норм дії статті 286-1 Кримінального кодексу України.
Увагу суб’єктів пробації було звернуто на те, що під кримінальну відповідальність потрапляють управління транспортними засобами не лише в стані алкогольного сп’яніння, а й в стані наркотичного або іншого сп’яніння.
До 1 липня 2020 року штраф за керування авто в нетверезому стані становив 10200 грн. А відповідно до нової ст.286-1 доповненої до Кримінального кодексу України штраф становить від 17 000 до 34 000 грн. (від 1 тис. до 2 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років за такі порушення як:
- керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції;
- передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп’яніння чи під впливом таких лікарських препаратів;
- відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку медичного освідування на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції;
- вживання водієм транспортного засобу після ДТП за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного освідування чи до прийняття рішення про звільнення від проведення такого медичного освідування.
При повторному правопорушенні – штраф до 51 тис. грн з позбавленням права керувати транспортним засобом від 2 до 3 років.
За роз’ясненнями норм законодавства, звернулися дві особи молодіжного віку, що перебувають на обліку Олевського районного сектору з питань пробації. Клієнтам також були надані інформаційні буклети «Безоплатна правова допомога».
Спілкуючись із клієнтами пробації, були дотриманні карантинні обмеження: носіння маски та одноразових рукавичок, оброблення дизинфікуючими засобами робочих поверхонь та кабінетів, провітрювання робочих приміщень, дотримання дистанції у 1,5 метри.
Олевський районний сектор
філії ДУ «Центру пробації» у
Житомирській області