З початку року на кір захворіли понад 18 тисяч україніців

За оперативними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, протягом 6-го тижня 2019 р. на кір захворіли 3142 людини – 1472 дорослі та 1670 дітей. Загалом із 28 грудня 2018 року до 08 лютого 2019 року на кір в Україні захворіло 18170 людей – 7808 дорослих та 10362 дитини.

За останній  тиждень від ускладнень кору помер один дорослий українець. Також стало відомо про ще  один летальний випадок кору 9 лютого – недуга забрала життя 18-річного студента. Загалом цього року померло вже вісім людей, серед яких дві дитини. У 2018 році кір забрав 16 життів.

Спеціального лікування від кору немає. Вакцинація – єдиний надійний захист від кору, особливо якщо у вашому регіоні зафіксовано спалах захворюваності. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають  у зоні ризику.

Щеплення від кору, краснухи та паротиту

Дві дози вакцини КПК захищають від кору, краснухи і паротиту на усе життя. Ревакцинація не потрібна, якщо вам зробили таке щеплення в дитинстві (за Календарем – в 1 і 6 років).

Дорослим треба вакцинуватись проти кору, краснухи та паротиту, якщо вони ніколи не вакцинувались від цих хвороб і немає медичних даних про імунізацію. Перевірити наявність імунітету від кору, краснухи і паротиту можна за допомогою лабораторних аналізів. Перед вакцинацією лікар направить здати аналізи (на виявлення IgG до вірусу або інші) – це швидкий та простий спосіб з’ясувати, потрібна вакцинація чи ні.

Невакцинованим дорослим слід ввести щонайменше одну дозу вакцини КПК, а для найкращого захисту – і другу дозу через місяць.

 В Олевському Центрі ПМД  наявна вакцина для щеплення від кору, паротиту, краснухи для осіб із груп ризику: медиків, освітян, студентів, військових, учасників Операції об’єднаних сил. Усі інші дорослі можуть придбати вакцину за власний кошт в аптеці і пройти щеплення у закладі охорони здоров’я.

Вакцина КПК є живою вакциною, тому не робиться під час вагітності. Щеплення КПК, проведене під час вагітності випадково, наприклад, коли жінка не знала, що вагітна, не є показанням до аборту.

За щепленням звертайтеся до сімейного лікаря (терапевта).

 

Залишити коментар

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
Перейти до вмісту