Фестиваль колядок, щедрівок та вертепів за мотивами повісті «Ніч перед Різдвом»

14 січня в Олевському міському будинку культури відбувся ювілейний Х фестиваль-конкурс колядок, щедрівок та вертепів «Різдвяна зірка». Захід був організований за мотивами повісті Миколи Гоголя «Ніч перед Різдвом». Режисер постановки Тетяна Існюк.

У заповненому залі панувала атмосфера різдвяної зимньої ночі, де ніби наяву відбувалось дійство з давно всім відомих книжок. Продемонстровані місцевими артистами уривки повісті «Ніч перед Різдвом» з циклу «Вечори на хуторі біля Диканьки» нікого не залишили байдужими та викликали щиру посмішку та сміх на великій кількості комічних моментів. В свою чергу сльози розчулення викликали в глядачів колядки, щедрівки та вертепи, продемонстровані ансамблями та аматорами громади. Хотілося б відзначити високий рівень підготовки та виконавської майстерності всіх учасників фестивалю.

У постановці ролі виконували В’ячеслав Ліпей (Вакула), Наталія Романчук (Оксана), Сергій Жабревський (Чуб, батько Оксани), Денис Ничипорчук (кум Панас), Юрій Козачок (чорт), Анжела Талах (Солоха), Аліна Лозко (подруга Оксани Орися), народний ансамбль «Калиновий цвіт» (жителі села), ансамблі та аматори громади (колядники). Декорації та оформлення сцени: Павло Халімончук, звукооператори:Анатолій Халімончук та Святослав Халімончук.

По завершенню гала-концерту «Різдвяної зірки» начальник відділу культури Олевської міської ради вручила переможцям дипломи та подарунки. Гран-прі отримав чоловічий квартет с. Копище (керівник Анатолій Борисовець).

У номінації «Солісти та колективи малих форм» І місце посів дитячий фольклорний ансамбль «Ягідки» (м. Олевськ, керівник Аліна Лозко). ІІ місце розділили Валерія Мидловець (м. Олевськ, керівник Олена Бреслаш) та дует с. Майдан (керівник Микола Мирончук). ІІІ місце також посіли двоє конкурсантів: Вікторія Покальчук (с. Рудня-Бистра) та Ірина Рибак (с. Обище).

У номінації «Автентичний спів» (доросла вікова категорія) І місце посів жіночий фольклорний ансамбль «Журавлинка» (с. Журжевичі, керівник Тетяна Воронова). ІІ місце – дует с. Юрове (керівник Людмила Талах). ІІІ місце – жіночий фольклорний ансамбль «Полісяночка» (с. Сердюки, керівник Алла Рабуш).

У номінації «Народні колективи» (доросла вікова категорія) І місце виборов жіночий вокальний ансамбль «Легенда» (с. Варварівка, керівник Лариса Давидюк). ІІ місце розділили жіночий вокальний ансамбль «Оберіг» (с. Зубковичі, керівник Раїса Кравченко) та жіночий вокальний ансамбль «Журавушка» (с. Тепениця, керівник В’ячеслав Ліпей). ІІІ місце розділили жіночий вокальний ансамбль «Кумоньки» (с. Сущани, керівник Тетяна Ковальчук) та жіночий вокальний ансамбль «Чарівниці» (с. Покровське, керівник Степан Яценко).

У номінації «Вертеп» І місце посіли учасники художньої самодіяльності с. Покровське (керівник Алла Богдзієвич). ІІ місце – учасники художньої самодіяльності с. Забороче (керівник Олена Стафейчук). ІІІ місце – учасники художньої самодіяльності с. Кам’янка (керівник Юрій Козачок).

Зал стоячи аплодував всім, хто долучився до проведення фестивалю та вигукували «Браво!». Варто відзначити, що в день проведення «Різдвяної зірки» цьогоріч було два іменинники: керівник учасників художньої самодіяльності с. Кам’янка Юрій Козачок, який цього дня також зіграв чорта у постановці, зустрів свій день народження на сцені, а керівнику жіночого вокального ансамблю «Чарівниці» Степану Яценко виповнилось 70 років.

Організатори заходу висловлюють подяку приватним підприємцям Валерію Осипчуку та Федору Невойту за надані матеріали для побудови декорацій.

Більше фото дивіться на нашій офіційній сторінці у соціальній мережі Фейсбук.