«Вишиванка Олевської громади» – виставки та дефіле у вишитих костюмах

Вишивка – чи не найдревніше письмо українців, а ще, стверджують, у ній закодовано ДНК нашої нації. Поліська вишиванка особлива і виконанням, і орнаментами.  Аби більше людей мали змогу побачити та зануритися в атмосферу українських традицій, відчути їх енергію, яка передається поколіннями,  в Олевську на День Незалежності був організований мистецький проєкт “Вишиванка Олевської громади”. На ній були представлені виставки декоративно-прикладного мистецтва, майстер-клас майстринь, автентичний спів. Окремий захват викликало дефіле у вишитих костюмах.

Вишиті костюми на сцені Міського будинку культури демонстрували Філімончук Тетяна (Жубровичі), Вербельчук Катерина (Лопатичі), Кондратовець Марія і Степанець Артем (Журжевичі), Давидюк Лариса (Варварівка), Стовбун Вікторія (Хмелівка), Стафейчук Світлана (Обище), Існюк Любов (Кишин), Нестеренко Уляна (Сердюки), Левко Юлія (Замисловичі), Грабарчук Галина, Гайченя-Мидловець Людмила, Ковальчук Катерина, Ковальчук Ольга, Ковпакова Ольга, Павленко Марія із села Стовпинка, Мидловець Наталія та Гришковець Світлана Іванівна (Корощине).

У виставках декоративно-прикладного мистецтва та виробів ручної роботи взяли участь Горбатова Любов  (смт Дружба), Патюк Олена (смт Новоозерянка), Каверина Олена (с. Жубровичі), Кривой Єва (с. Жубровичі), Ковальчук Світлана (с. Журжевичі), Шеремет Марина (с. Калинівка), Лук’янчук Надія  (с. Замисловичі), Білінська Анна  (с. Зубковичі), Рабуш Алла (с.Сердюки), Сорока Наталія (с. Зольня), Козачок Ольга  (с. Кам’янка), Ковальчук Людмила (с. Кишин), Григорчук Аліна (с. Забороче), Михайленко  Тетяна (с. Забороче),  Охрімчук Галина (с. Покровське), Мельничук Надія (с. Покровське), Бовкун Світлана (с. Майдан-Копищенський), Шапорда Раїса (с. Копище), Чернуха  Софія (с. Копище), Гребенюк Марина (с. Лопатичі), Григорчук Оксана (с. Майдан), Давидюк Анастасія (с. Варварівка), Мосейчук  Тетяна  (с. Корощине), Харченко  Надія  (с. Сущани), Ковальчук Галина (с. Стовпинка), Стовбун Вікторія (с. Хмелівка), Стеценко Тетяна (с. Перга), Дворак Наталія (с. Хочине), Хомутовська Тетяна  (с. Хочине), Кирильчук Тетяна (с. Юрове), Кривой Ніна (с. Радовель), Філімончук Ольга (с. Радовель), Клюйко Світлана  (с. Радовель), Курило  Галина (с. Пояски) та майстрині з Олевська:  Самченко Галина Григорівна, Зайнчковська Ніна, Бондар Марія,  Федорчук Інна, Павленко Юлія.

Важко уявити скільки годин кропіткої праці, часу, уваги та терпіння потрібно віддати вишивці, але її красу словами не описати. Красивішого захоплення, мабуть, не буває. Аби зрозуміти її, треба йти роками – читаючи книги, відвідуючи музеї, одягаючи вишиванки та принаймні хоч раз спробувати вишити виріб самому.

Дякуємо всім учасникам за популяризацію та збереження культурної етноспадщини Полісся, активну участь у виставках з нагоди святкування Дня Незалежності та Дня громади.

Більше фото на сторінці Олевської міської ради в мережі Фейсбук