НСЗУ інформує, як отримати інсуліни безоплатно або з частковою доплатою

Українці з діабетом можуть отримати інсуліни безоплатно або з доплатою. Адже НСЗУ відшкодовує вартість препаратів напряму аптекам. Майже 200 тисяч людей з інсулінозалежним діабетом скористалася цією можливістю.

Нині в програму реімбурсації входять 45 торгових назв препаратів інсуліну. Отримати препарати можна в будь-якій з 10 802 аптек в України, які мають договір з НСЗУ. Для цього потрібно:

  1. Звернутися до ендокринолога. Лікар складе індивідуальний план лікування і внесе його в Електронну систему охорони здоров’я. В плані лікування ендокринолог зазначає тип інсуліну, дозування тощо. На основі цієї інформації генерується електронний рецепт.
  2. Отримати рецепт на інсуліни. Перший рецепт на інсулін виписує ендокринолог. На час воєнного стану лікар може виписати як електронний, так і паперовий рецепт. Паперовий рецепт лікар випише, якщо в медзакладі немає електроенергії чи доступу до ЕСОЗ.

Другий і подальші рецепти зможе виписати сімейний лікар на основі плану лікування в ЕСОЗ.

Зауважимо, що час воєнного стану в рецепті лікар може вказати не торгову назву перепарату, а тип інсуліну відповідно до наступної класифікації:
– інсулін людський генно-інженерний: – короткої дії; – середньої дії;
– аналог інсуліну ультракороткої дії;
– аналог інсуліну тривалої дії;
– комбіновані інсуліни (людський генно-інженерний 30/70, аналоговий інсулін 30/70).

         3. Звернутися з рецептом в аптеку, яка має договір з НСЗУ на відпуск інсулінів. Впізнати таку аптеку можна за наліпкою на вході “Доступні ліки. + Інсуліни”. Або зателефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77 – оператор підкаже, де найближча до вас аптека.

У 2023 році пацієнти з діабетом зможуть отримувати за програмою реімбурсації тест-смужки.

За інформацією Національної служби здоров’я України

Залишити коментар

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
Перейти до вмісту