Пам’ятка цивільному населенню щодо мінної безпеки!

Просимо усіх українців уважно ознайомитися та запам’ятати, як виглядає небезпека!

Один необережний крок, недостатня освіченість – можуть призвести до фатальних наслідків.

Міни та інші вибухонебезпечні предмети можуть знайтись будь-де: у покинутих будинках, на вулицях, на дитячий майданчиках, на заміському відкритому просторі, у полях, лісах, в водоймах, на узбіччях доріг тощо.

Тому цивільному населенню суворо забороняється підходити ближче ніж за 50 метрів, а також заходити за межі табличок з позначками “ОБЕРЕЖНО МІНИ”/ “СТОП МІНИ” тощо.

Ви помітили підозрілий предмет — що робити?

1. Зупиніться і ні в якому разі не доторкайтесь до нього.
  2. Зберігайте спокій і відійдіть на відстань не менше ніж 100 метрів.
  3. Тільки потім телефонуйте 101, 102 або 112.
  4. Не підпускайте до знахідки нікого, попереджуючи про небезпеку.
  5. Дочекайтесь рятувальників та збережіть своє життя.

Нагадуємо, рішенням ради оборони Житомирської області заборонено відвідувати ліси у смузі на глибині 30 км від лінії державного кордону України, що межує з республікою білорусь.

Найбільш поширені вибухонебезпечні предмети на території України