Грошова допомога виявилася фейковою: поліцейські встановлюють причетних осіб

До поліції звернувся 59-річний житель Житомирської області із заявою про ошуканство. Чоловік розповів, що в одній із популярних інтернет-спільнот натрапив на оголошення про виплату грошової допомоги українцям, які не виїхали під час війни за кордон.

Чоловік перейшов за посиланням і залишив номер своєї банківської картки, на яку б мало надійти зарахування – 6 тисяч гривень. Натомість виявив списання 9500 гривень власних заощаджень.

Нині поліцейські проводять розслідування за ст. 190 (Шахрайство) КК України та встановлюють причетних до правопорушення осіб.

Водночас правоохоронці застерігають громадян від шахрайських повідомлень про нарахування фінансової допомоги:

– якщо перейти за лінком та ввести дані, їх можуть зчитати шахраї;

– якщо ви не впевнені в тому, що отримали смс-повідомлення про реальну виплату, зателефонуйте до банку, щоб дізнатися всю інформацію.

Будьте уважними, не дайте себе ошукати та не дозволяйте аферистам збагатитися вашим коштом! Розкажіть про заходи перестороги своїм батькам, рідним, сусідам та знайомим.

Бердичівський районний відділ поліції