В Олевську під час негоди на 4-х квартирний будинок впав 600-літний дуб

9 липня в Олевську по вулиці Свято-Миколаївській, 40 внаслідок негоди впав найстаріший дуб в місті. Дерево впало на житловий будинок, в якому проживають 4 сім’ї. Зруйновано дах будівлі, веранду одного із помешкань, частково стіни, обірвані лінії електропередач. На щастя, ніхто не постраждав. На місце події оперативно прибула група рятувальників Олевського районного сектору Управління ДСНС в Житомирській області на чолі з керівником Віктором Стужуком, заступники голови ОТГ Василь Колбасюк та Олександр Ніколайчук, працівники Олевського РЕМу, працівники газової служби. Сьогодні для виконання робіт з ліквідації дерева була залучена важка спецтехніка. Наразі міська рада підраховує суми нанесених збитків родинам, які постраждали від негоди.

В липні 2016 року дереву-довгожителю, вік якого визначили у понад 620 років, присвоїли статус природної пам’ятки місцевого значення. Біля нього, навіть, встигли частково зробити благоустрій. Дане питання обговорювали на засіданні виконкому. «З метою патріотичного виховання підростаючого покоління та збереження такої пам’ятки природи, дерево потрібно взяти під охорону міської ради та встановити бігборд біля нього. Ця реліквія повинна бути збережена і стати родзинкою міста» йшлося тоді в спільній заяві заступника голови районної ради Олександра Ковальчука та директора районної друкарні Василя Бабича. Безумовно, дерево варте уваги, було варте. Дуб дійсно «прожив» не одне століття в центрі міста. Одна біда, що навколо нього збудували безліч будинків, а нинішні власники вважали його аварійним та зверталися з проханням обрізати або зрізати дуба. У 2016 році це питання вивчала комісія у складі заступника міського голови Василя Колбасюка, начальника відділу будівництва та архітектури міської ради Володимира Пятницького, членів виконкому Віктора Пилипчука  та Ігоря Гайчені, керуючого апаратом виконавчого комітету міської ради Юрія Русина,  редактора газети «Незалежна» Василя Чепіка та директора МДП «Олевська районна друкарня» Василя Бабича. В результаті зовнішнього огляду, комісія  вважала за можливе збереження дуба та присвоєння йому статусу пам’ятки.

Хто міг подумати, що кремезний дуб витримає воїни та революції, а  впаде від примхи матінки-природи.