В Копищах відзначили 74-роковини трагедії

Мітинг-реквієм та покладання квітів відбулися 12 липня в Копищах з нагоди 74-х роковин Копищенської трагедії, під час якого вшанували  пам’ять 2887 мирних жителів живцем спалених німецькими фашистами в роки Другої Світової війни.

13 липня 1943 року в с.Копище сталася одна з найжахливіших трагедій України: німецько-нацистські загарбники влаштували каральну операцію “Фрау Хельга” (пані Ольга), метою якої було повне знищення жителів села. За один день спалили живими 2887 мирних жителів, з них 1347 дітей віком до 12 років. Врятувались лише четверо дорослих та 46 дітей.

В.о. староста села Михайло Михалець звернувся до односельців з проханням пам’ятати цей день.

«…Завжди нескорених, сильних хотіли знищити. І ця трагедія, що відбулася 74 роки назад показує вашу силу. Поки ми пам’ятаємо про цю трагедію, нових у нас не буде…», – зазначив у своєму виступі секретар міської ради Віталій Шейко.

Участь в заході взяли голова райдержадміністрації Дмитро Лазаренко, голова районної ради Віктор Троц, голова ради ветеранів Валентина Корнійчук, депутати міської ради – Василь Снігур, Анатолій Повар, Микола Смик, Володимир Тимощук.

Отець Олександр Церкви Пресвятої Богородиці с. Копище провів панахиду та запросив до спільної молитви.

Після мітингу бажаючі відвідали Копищенський музей.