Олевська міська рада реалізовує проект «Розробка стратегічного плану розвитку Олевської ОТГ» у межах проекту Асоціації ОТГ «Впровадження сучасних інструментів муніципального менеджменту в нових ОТГ», який став переможцем конкурсу Ради Європи!
19 вересня в залі засідань міської ради відбулось перше засідання робочої групи зі стратегічного планування Олевської об’єднаної територіальної громади за участі консультанта зі стратегічного планування та економічного розвитку Володимира Проскурніна. Участь в засідання взяли 32 учасника робочої групи, під якого проводили практичні заняття в групах та розглядали результати опитування в громадах.
Читайте «Обираємо курс на розвиток»
http://olevsk-gromada.gov.ua/2017/08/29/obirayemo-kurs-na-rozvitok/
Всього було опитано 1500 жителів громади із сіл та міста. Опитування проводилось за трьома анкетами: перша була анонімною та містила всього три питання (1. Що подобається Вам у Вашій громаді? 2. Що б Ви хотіли змінити? 3. Якою б Ви хотіли бачити Вашу громаду через 10 років?); друга була більш розширена, в ній треба було охарактеризувати громаду за різними показниками, оцінити рівень надання послуг за шкалою; третя була розроблена для представників бізнесу і містила відмінні від інших анкет питання.
Відповіді жителів громади із сіл та міста виявились досить інформативними. Але якщо містянам подобаються позитивні зміни у розбудові Олевська, то жителям села у своєму селі майже нічого не подобається, окрім роботи державних установ. Всі опитані хотіли б змінити стан доріг, тому цей пункт опинився на першому місці.
Щодо опитування жителів дивись таблицю, в якій відповіді, які набрали найбільший відсоток на першому місці.
Питання | Мешканці сіл
(1091 опитаний) |
Мешканці Олевська
(344 опитаних) |
Учні Олевська
(126 опитаних) |
Що Вам подобається в громаді? | 1. Нічого
2. Працюють школи, садочки, ФАПи, клуби, ін. 3. Керівництво села, ОТГ |
1. Реконструкція міста, новий сквер, дитячі майданчики, забезпечення дошкільних закладів | 1. Природа, новий сквер, парк,
2. Прогресивність влади і людей, місто розбудовується 3. Кав’ярні, ТЦ «Сова», інсталяція «Я люблю Олевськ» |
Що Ви хотіли б змінити? | 1. Дороги
2. Якість освіти 3. Благоустрій |
1. Дороги
2. Створити місця для розвитку дітей і молоді, вело доріжки, ігровий центр 3. Освітлення |
1. Дороги
2. Почистити річку 3. Більше урн для сміття |
Якою Ви бачите громаду через 10 років? | 1. Процвітаючою, успішною, сучасною | 1. Комфортною, чистою, красивою, безпечною
2. Немає безробіття, люди не їдуть за кордон, молодь не сидить в барах 3. Гарний парк, ліси 4. Басейн |
1. Чистою, зеленою, спортивною, тут залишається молодь
2. Більше місць та закладів для відпочинку молоді, парк атракціонів, більше культурних заходів 3. Не має безробіття 4. Басейн, аквапарк, фонтан |
Дещо іншими були відповіді підприємців. На думку представників бізнесу заважає розвитку громади – недостатня громадська ініціативність та активність, на другому – поширення злочинності, алкоголю, наркоманії, на третьому – безробіття. В числі останніх опинилась недостатня інформованість про громаду за її межами. На питання «Що слід змінювати?», на перше місце вони поставили – зменшити безробіття, на друге – розвивати туризм, на третє – ремонт вулиць.
Бізнесмени вважають, що пріоритетними видами економічної діяльності для громади є туристичні послуги (1 місце) та харчова промисловість (2 місце), а на останньому опинились (ягідництво, інтелектуальні послуги). За шкалою оцінки співпраці з установами і організаціями, найбільший відсоток незадоволення викликав Центр зайнятості, санстанція, трохи менше набрали митниця, пожежна охорона та відділ земельних ресурсів.
Цікавим виявилося опитування, яке провели півроком раніше, у березні-квітні 2017 року. Тоді в ньому взяли участь 138 осіб, серед яких найбільший відсоток становили безробітні, працівники бюджетної сфери та наймані працівники. 27 % опитаних комфортно жити в громаді, 21% вказали, що змушені тут жити, ще 21%, що тут не має перспектив для розвитку, 10% хочуть, щоб тут жили їх діти, і лише 3% рекомендують свою громаду для проживання своїм знайомим.
За шкалою вони оцінили рівень нинішнього стану громади, найкращими у громаді є робота дошкільних установ, рівень освітніх послуг, а найменший – стан доріг. Заважає розвиткові громади: 1. Безробіття 2. Поширення злочинності, алкоголізму 3. Стан доріг. Передусім потрібно змінити, на їх думку, це зменшити рівень безробіття. Можна з впевненістю сказати, що це об’єктивна оцінка громади. Основними ресурсами громади для подальшого розвитку є корисні копалини. І тут все логічно.
Принаймні, через 10 років всі опитані бачать громаду розвиненою та процвітаючою, а це означає, що вони налаштовані позитивно і це головне. Дякуємо всіх члена робочої групи за участь в засіданні, а учасникам анкетування за їх відповіді.
Читайте також «Олевська ОТГ разом із експертами Ради Європи розроблятиме Стратегію розвитку громади» за посиланням