Віктор Ющенко зацікавився бортництвом

Архаїчне бортництво зацікавило третього Президента України. 20 жовтня він зі своєю родиною та з сім’єю Оксани Івасюк (рідна сестра Володимира Івасюка, автора славетної “Червоної рути”) відвідали Олевщину. Мені випала честь супроводжувати вздовж медової річки Уборть від Олевська до Хочино. На древлянському городищі «Бабина гора» поважні гості познайомилися з головою Олевської райдержадміністрації Дмитром Лазаренком та головою районної ради Віктором Троцом. З великим інтересом усі присутні послухали вченого та археолога Андрія Петраускаса, який саме цього дня вчергове навідався до нас з робочим візитом. Побачили місце розкопок, частину знайдених артефактів та лодії, які ми тут майструємо. У селі Юрово я їх завів на старий цвинтар із кам’яними хрестами. У Рудні-Хочинській до своїх бортних угідь нас повів місцевий бортник Володимир Дворецький, а у Хочино – Анатолій Скумін. Полісся зачарувало гостей своєю красою, легендами і старовинними промислами. Почастувавшись диким медом, вони висловили сподівання на більш глибоке знайомство з нашим лісовим краєм.

Юрій Халімончук