1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Щоб своєчасно хворобу спинити,

Дати можливість

радісно жити!!!

Цей день з’явився в календарі трохи більше, ніж чверть століття тому – в 1988 році. Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це ще одна нагода привернути увагу суспільства до проблем ВІЛ-інфікованих, замислитись над тим, як запобігти поширенню хвороби та згадати про важливість вчасної діагностики ВІЛ-СНІД. Червона стрічка — символ солідарності із ВІЛ-позитивними та хворими на СНІД.

В – “Вірус” – збудник захворювання.
І – “Імунодефіциту” – відсутність захисної реакції організму, яка забезпечує захист від мікроорганізмів, що спричиняють хворобу.
Л – “Людини”.
С – “Синдром” – ряд симптомів, що вказують на наявність якоїсь хвороби чи стану.
Н – “Набутого” – такого, що набутий протягом життя, а не властивий від народження.
І – “Імунного” – стосується імунної системи, яка забезпечує захист людини від мікроорганізмів, що спричиняють хворобу.
Д – “Дефіциту” – у даному випадку відсутність захисної реакції імунної системи людини на наявність в організмі шкідливих бактерій.

ВІЛ-інфекція передається

від людини до людини:

– при використанні нестерильних голок чи шприців (тих,котрі вже були у використанні і заражені ВІЛ) для ін’єкцій;

– при переливанні інфікованої крові неінфікованій людині;

– при незахищеному статевому акті;

– від інфікованої матері до новонародженої дитини під час виношування плоду, при пологах чи годуючи дитину грудьми (слід зазначити, що зараз існують ефективні препарати, що дозволяють запобігти передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини. Ці препарати доступні в Україні).

ВІЛ-інфекція не передається:

– через чхання, кашель, при перебуванні в одному приміщенні з інфікованою людиною (вірус дуже нестійкий і гине поза організмом людини);

– через укуси комах;

– через домашніх тварин;

– при використанні домашнього посуду (чашок, вилок, ложок), рушників, ванни, постільної білизни, телефону, унітазу і т.д.;

– при обіймах, рукостисканні, поцілунку.

У кожного з нас є близькі люди, діти, а може і внуки; час йде, а СНІД ще не переможений, – ось чому нам так важливо навчитися слухати тих, хто опинився по той бік біди. Пам’ятайте, – носії ВІЛ – просто люди, які так хочуть жити. Бережіть себе, піклуйтеся про ближніх і нехай Всесвітній день боротьби з СНІДом об’єднає всіх і кожного не тільки 1 грудня, а й усі інші дні в році. Разом нам вдасться знищити вірус раніше, ніж він знищить нас.

Комунальна установа «Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олевської міської ради»