Перейти до вмісту

Олевщина згадує учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Сьогодні Україна відзначає День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Указом президента пам’ятну дату встановлено 14 грудня, в день закінчення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС. Цього ж дня, 1977 року, підписаний Акт прийняття першого енергоблоку ЧАЕС в експлуатацію.

В проекті програми (2017-2021 рр.) соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи йдеться: «Житомирщина належить до регіону, який найбільше постраждав від аварії на ЧАЕС. На її теренах проживає 258,4 тисяч постраждалих, з яких 56,5 тис. дітей, 7,7 тис. ліквідаторів, тобто кожний п’ятий має статус громадянина, який постраждав унаслідок Чорнобильської катастрофи. Кількість постраждалого населення в області за останніх вісім років (з 01.07.2009) зменшилася на 63,4 тисяч осіб або майже на 20%. Після аварії на Чорнобильській АЕС з місць постійного проживання було евакуйовано та переселено сотні тисяч осіб, і процес цей триває, проте на сьогодні на територіях, що зазнали радіоактивного забруднення, проживає 164,7 тис. постраждалих, у тому числі 49,8 тисяч дітей».

14 грудня в приміщені Олевської музичної школи відбувся захід, присвячений Дню вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Керуючий справами виконавчого комітету Юрій Русин вручив подяки двом жителям Олевська з нагоди пам’ятної дати: Петру Мусійчуку та Леоніду Васильчуку. Учні та викладачі музичної школи приготували для присутніх пісенні та інструментальні номери.

Фото Роман Світловський

Залишити коментар

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com