Облік та призначення адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам

Гарантії дотримання прав, свобод та законних інтересів внутрішньо переміщених осіб здійснюється відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

Внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

Факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, яка видається органами соціального захисту населення за місцем проживання такої особи, відповідно до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою КМУ від 01.10.2014 № 509.

Крім того, громадянам, які перемістилися з тимчасово окупованої території України, населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, а також внутрішньо переміщеним особам, житло яких зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок проведення антитерористичної операції та які взяті на облік у органах соціального захисту населення, надається адресна допомога відповідно до Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою КМУ від 01.10.2014 № 505.

Грошова допомога надається з дня звернення за її призначенням та виплачується по місяць зняття з обліку включно, але не більше ніж шість місяців у розмірах: з 1 січня 2018 року з 1 травня 2018 року з 1 грудня 2018 року
для працездатних осіб 442 442 442
для непрацездатних осіб (пенсіонери, діти) 884 884 884
для осіб з інвалідністю I групи та дітей з інвалідністю (130 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність) 1784,90 1865,50 1946,10
для осіб з інвалідністю II групи (115 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність) 1578,95 1650,25 1721,55
для осіб з інвалідністю III групи (прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність) 1373 1435 1497
           Загальний розмір допомоги на сім’ю розраховується як сума розмірів допомоги на кожного члена сім’ї та не може перевищувати 2 400 гривень або 3 400 гривень, якщо до складу сім’ї входять особи з інвалідністю або діти з інвалідністю.

До відома: відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 № 365 рішення про виплату внутрішньо переміщеним особам пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення, надання соціальних послуг, субсидій та пільг за рахунок коштів державного бюджету та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування приймають комісії з питань призначення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, утворені районними, районними у містах Києві і Севастополі держадміністраціями, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі їх створення) рад.

За детальною інформацією звертатись за телефоном управління праці та соціального захисту населення 2-17-70