Верховна Рада дозволила виїзд дітей за кордон без згоди одного з батьків

Верховна Рада дозволила дітям їздити за кордон без згоди одного з батьків.

Передбачено, що той з батьків, з ким після розлучення залишилася дитина, сам вирішує питання про її виїзд за кордон на термін не більше місяця.

Якщо дитина виїжджає за кордон на довше, ніж на місяць, то один з батьків, з ким проживає дитина, може також не отримувати дозвіл, якщо другий з батьків заборгував аліменти більше, ніж за чотири місяці.

Тому з батьків, з ким дитина не проживає, для поїздки з дитиною за кордон потрібно нотаріально завірена згода другого з батьків. Якщо йому такої згоди не дають, можна звернутися в суд, якщо немає заборгованостей по аліментах.

Виникли питання, за юридичною консультацією звертайтесь до місцевих центрів та бюро правової допомоги. Їх адреси та контакти ви можете знайти на сайті http://zhytomyr.legalaid.gov.ua/ua/ у розділі «Місцеві центри».

Більше інформації про проект «Я МАЮ ПРАВО!»на сайті pravo.minjust.gov.ua та за номером 0 800 213-103 (єдиний контактцентр надання безоплатної правової допомоги)

Наша адреса:  м. Олевськ, вул. Володимирська, 5, телефон:(04135) 2-40-37

E-mail: olevske@legalaid.zt.ua