Плата за землю для фізичних осіб

Плата за землю – це обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

При цьому земельний податок слід розглядати як обов’язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів.

платниками цього податку є:

• власники земельних ділянок, земельних часток (паїв);
  • землекористувачі.

До об’єктів обкладання земельним податком належать:

• земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні;
  • земельні частки (паї), які перебувають у власності.

Нормами ПКУ закріплено цілу низку пільг щодо сплати земельного податку окремо для фізичних та юридичних осіб.

Для фізичних осіб, як:

• інваліди І та ІІ груп;
  • фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;
  • пенсіонери (за віком);
  • ветерани війни;
  • фізичні особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Але така пільга для відповідної категорії фізичних осіб поширюється тільки на одну земельну ділянку за кожним видом використання у таких межах:

• для ведення особистого селянського господарства – у розмірі до 2 га;
  • для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (Присадибна ділянка): у селах – не більше як 0,25 га, в селищах – не більш як 0,15 га, у містах – не більш як 0,10 га;
  • для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 га;
  • для будівництва індивідуальних гаражів – до 0,01 га;
  • для ведення садівництва – не більше 0,12 га.

Довідку слід подавати у випадку затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Нарахування фізичним особам сум податку проводиться контролюючими органами ( за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають (вручають) платникові за місцем його реєстрації.

Платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки для проведення звірки даних щодо:

• розміру площі земельної ділянки, що перебуває у власності та/або користуванні платника податку;
  • права на користування пільгою із сплати податку;
  • розміру ставки податку;
  • нарахованої суми податку.

Земельний податок фізичної особи сплачують протягом 60 днів із дня вручення  податкового повідомлення-рішення. Фізичні особи у сільській та селищній місцевості можуть сплачувати земельний податок через каси відповідних рад за квитанцією про приймання податкових платежів. Форму такої квитанції встановлено у порядку, передбаченому ст.46 ПКУ.

Нагадуємо з’явитися з документами в Державну фіксальну службу для уточнення розміру податкових зобов’язань