Уряд затвердив обсяг субвенції на формування інфраструктури для Олевської ОТГ на 2019 рік

Уряд затвердив розподіл обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад у 2019 році.

Розмір субвенції складає 2,1 млрд. гривень. Кошти розподілено між бюджетами 806 об’єднаних територіальних громад пропорційно до їх площ та кількості сільського населення з рівною вагою обох цих факторів згідно з статтею 10 Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад”.

Відповідно до розрахунків найбільший обсяг субвенції у 2019 році отримають об’єднані територіальні громади Житомирської — 175,3 млн. грн., Дніпропетровської — 174 млн. грн., Хмельницької — 145,2 млн. грн., Чернігівської — 134,1 млн. грн. областей.

Олевська ОТГ має отримати 16418,3 тис. грн. Минулого року, відповідна субвенція для нашої громади складала 17,6 млн. грн.  За ці кошти реалізовувались 14 об’єктів, більшість з них були розпочаті ще у 2017 році.

Цього року субвенція також передбачена для 24 об’єднаних територіальних громад з адміністративними центрами у містах обласного значення, де завершився процес приєднання суміжних сільських, селищних територіальних громад відповідно до Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад”.

Кошти субвенції можуть бути спрямовані на розроблення проектної, містобудівної та планувальної документації; підвищення якості надання адміністративних послуг; створення сучасних систем організації управління громадою; реконструкцію, переобладнання, перепрофілювання будівель бюджетних установ об’єднаних територіальних громад; будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт вулиць, доріг, мостів, переходів комунальної власності; закупівлю транспортних засобів для підвезення дітей до навчальних закладів, транспортних засобів спеціального призначення; здійснення інших заходів щодо об’єктів комунальної форми власності, які є важливими для посилення спроможності територіальної громади, забезпечення належного рівня безпеки та цивільного захисту тощо.