Патрулювання з охорони лісів від самовільних рубок

Лісівники Олевщини проводять значну роботу з охорони лісових масивів. Для цього у кожному лісогосподарському підприємстві є постійнодіючі рейдові бригади, які протягом доби проводять патрулювання з охорони лісів від самовільних рубок.

Боротьба з незаконними рубками – один з найголовніших напрямків роботи державної лісової охорони.Незаконні рубки – це заготівля деревини без спеціального дозволу на використання лісових ресурсів (лісорубний квиток). Незаконні рубки завдають значних фінансових збитків лісовому фонду. Крім того, значно погіршується екологічна ситуація, як в регіоні, так і в державі в цілому.

Зазначимо, що відповідно до статті 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення, незаконна порубка і пошкодження дерев або чагарників, перевезення, зберігання незаконно зрубаних дерев або чагарників; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняках природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до шістдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян(510-1020 грн), на посадові особи від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподаткованих мінімумів (2550-5100 грн).

Крім того, порушник має сплатити збитки за кожне самовільно зрубане дерево, які залежать від діаметру пня. Відповідно до додатку 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 23.07.2008 № 665 «Такса для обчислення  розміру шкоди, заподіяної лісу підприємствами, установами, організаціями та громадянами незаконним вирубуванням та пошкодженням дерев і чагарників до ступеня припинення росту» відшкодовується шкода:

діаметр дерева у корі біля шийки кореня             розмір шкоди

до 10 см                                                                  172,97грн

22,1-26 см                                                               2821,03грн

30,1-34 см                                                               5967,41грн

42,1-46 см                                                               11069,97грн

50,1-51 см                                                               13236,19грн

55,1-56 см                                                               15398,30грн

60,1-61 см                                                               17560,40грн

65,1-66 см                                                               19722,50грн

70,1-71 см                                                               21884,61грн

Статтею 246 Кримінального кодексу України «Незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу» визначено, що незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників, що заподіяли істотну шкоду, карається штрафом від тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17000-25500 грн) або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, караються обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Прохання до всіх свідомих громадян! У разі виявлення незаконних самовільних рубок просимо звертатись за номером ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ 0967391515

ДП «Олевський лісгосп АПК»
інженер охорони й захисту лісу
О.Й.Сидоренко