Штрафи за підпалювання сухої рослинності збільшено у 18 разів!

Верховна Рада посилила відповідальність за підпал сухостою: 1500-153000 грн штрафу та до 5 років тюрми
13 квітня Верховна Рада затвердила зміни у Кримінальному кодексі та Кодексі України про адмінправопорушення, якими посилила відповідальність за спалювання сухої трави та інших злочинів, що забруднюють повітря, знищують рослинний світ тощо. 17 квітня ці зміни набули чинності. Відповідний закон був опублікований у газеті ВР «Голос України».
Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу» затвердили голосами 328 депутатів.
Цей закон удосконалює порядок притягнення до відповідальності за забруднення атмосферного повітря, знищення чи пошкодження рослин, порушення пожежної безпеки в лісах та самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків. Прийняли його аби зменшити руйнівні наслідки та захистити право громадян на безпечне повітря і навколишнє середовище, а також зменшити кількість пожеж.
Зокрема, він передбачає зміни у:
ст. 245 ККУ: розміри штрафів зростають
• з 5100-8500 грн до 91800-153000 грн — за знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу.
ст. 77, 77-1 КУпАП: розміри штрафів збільшуються
• з 85-850 грн до 1530-15300 грн — за порушення вимог пожежної безпеки в лісах;
• з 340-1700 грн до 6120-30600 грн — за самовільне випалювання рослинності або її залишків в межах заповідників.
Також ВР привела положення ст.77-1 КУпАП у відповідність з ч.3 ст. 27 ЗУ «Про рослинний світ», відповідно до якої випалювання сухої рослинності або її залишків проводять відповідно до порядку центрального органів виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища. Якщо такі випалювання проводять без дотримання таких порядків, це тягне за собою 3,6-6, 12 тис. грн для громадян та 15,3-21, 4 тис. грн для посадових осіб. Якщо це відбулося в межах територій заповідників — від 6,12 тис. грн до 12,24 тис. грн.

Прес-служба Житомирського ОУЛМГ