75-та річниця Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Сьогодні, 9 травня, Україна відзначає День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Втім, у зв’язку з карантинними заходами в країні всі масові заходи скасовані.

У центральній частині міста зібрались представники місцевої влади, установ та організацій району, поліція, а також небайдужі громадяни аби вшанувати загиблих у Другій світовій війні хвилиною мовчання. Чи не вперше за останні десятиліття мітингу до цього пам’ятного дня не було організовано у зв’язку з поширенням пандемії корона вірусу COVID-19.

Присутні поклали квіти до Обеліску Слави, меморіального комплексу загиблим воїнам АТО, пам’ятного знаку з нагоди 70-річчя Олевської республіки, пам’ятника воїнам-афганцям, пам’ятника розстріляному єврейському населенню, могили Героя Радянського Союзу Йосипа Павленка, братської могили жертв фашизму та пам’ятника воїнам-зенітникам.

Пізніше міський голова Олег Омельчук, його заступник Олександр Ніколайчук та голова ради ветеранів Валентина Корнійчук відвідали ветеранів, які проживають в місті Олевськ. Всім були вручені традиційні продуктові набори з нагоди свята.

Наразі в місті Олевськ проживає всього 6 ветеранів: Скорозвон Федір Тихонович (1927 р.н.), Кравчук Іван Кузьмич (1927 р.н.), Миненко Дмитро Іванович (1927 р.н.), Іваненко Анатолій Макарович (1932 р.н.), Іжевський Борис Степанович (1935 р.н.), Зейрук Лідія Степанівна (1943 р.н.).

Міський голова Олег Омельчук привітав ветеранів зі святом, а також побажав міцного здоров’я, довгих років життя та мирного неба над головою.

Ще сім ветеранів проживають в селах Олевської ОТГ: Жеревчук Степанида Захарівна (с. Юрове, 1923 р.н.), Мороз Аврам Михайлович (с. Майдан-Копищенський, 1924 р.н.),  Гарбар Олексій Матвійович (с. Лопатичі, 1924 р.н.), Козуб Ксенія Гаврилівна ( с. Юрове, 1926 р.н.), Новак Василь Адамович (с. Соснівка, 1931 р.н.), Чамор Олексій Іванович (с. Зубковичі, 1931 р.н.), Охремчук Василь Пилипович (с. Сущани, 1939 р.н.). Вони отримали продуктові набори від Олевської міської ради та ради ветеранів днем раніше – 8 травня.

Загалом в Олевській громаді проживають 13 ветеранів. Найстаршим ветераном громади є 96-річна жителька села Юрове – Степанида Захарівна.

Більше фото дивіться на нашій офіційній сторінці у соціальній мережі Фейсбук.