Згідно результатів досліджень, купання у р. Уборть не допускається

Олевське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області повідомляє, що на виконання Плану проведення лабораторних випробувань, вимірювань, досліджень та експертизи під час здійснення нагляду (контролю) у сфері санітарного законодавства на території Олевського району Житомирської області на 2020 рік були відібрані зразки води з р.Уборть  для дослідження в лабораторіях ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України».

За результатами досліджень встановлено невідповідність досліджених зразків води вимогам додатку №11 ДСП від 19.06.1996 року №173 «Планування та забудова населених пунктів»:

– за санітарно-хімічними показниками, а саме рівень БСК-5 (біологічне споживання кисню) – 38,0 мгО2/дм3 при нормі не більше 6,0 мгО2/дм3, ХСК (хімічне споживання кисню) – 160 мгО2/дм3, при нормі не більше 30,0 мгО2/дм3, що свідчить про забруднення водойми органічними сполуками і вимагає застосування відповідних заходів для її очистки.

Наголошуємо, що з метою попередження виникнення захворювань серед населення не допускається масовий відпочинок у недозволених місцях та купання у р.Уборть.