Про Порядок подання та оформлення документів, призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі.

3 вересня Урядом було затверджено постанову N859 про Порядок подання та оформлення документів, призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі.

Нормами постанови передбачено надання компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду членам своєї сім’ї, які спільно проживають та є:

• особи з інвалідністю І групи;
  • дітьми з інвалідністю;
  • громадянами похилого віку з когнітивними порушенями;
  • невиліковними хворими, через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися;
  • дітьми, яким не встановлено інвалідність, але які є тяжко хворими.

Відповідно до Порядку розмір компенсації обчислюється як різниця між прожитковим мінімумом на одну особу в розрахунку на місяць, установленим законом на 1 січня календарного року ( 2027 грн.), та середньомісячним сукупним доходом фізичної особи, яка надає соціальні послуги, за попередні шість місяців, що передують місяцю подання заяви про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі. Компенсація призначається на 12 місяців і виплачується щомісяця.

Для призначення компенсації до структурних підрозділів соціального захисту необхідно надати наступні документи:

• заяву про надання компенсації;
  • декларацію про доходи та майновий стан;
  • копію акту огляду медико-соціальною експертною комісією ( за потребою);
  • висновок лікарської комісії медичного закладу щодо потреби в догляді, громадян похилого віку внаслідок когнітивних порушень за формою, затвердженою МОЗ (за потребою);
  • висновок лікарської комісії медичного закладу щодо потреби в догляді невиліковно хворих осіб, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися, за формою, затвердженою МОЗ (за потребою);
  • копію медичного висновку про дитину з інвалідністю віком до 18 років за формою, затвердженою МОЗ (за потребою);
  • довідку про тяжке захворювання дитини;

Для заповнення декларації необхідно надати: довідку про доходи кожного члена сім’ї за останні 6 місяців, що передують місяцю звернення за призначенням компенсації.

Також необхідно надати заяву про згоду надавати соціальні послуги з догляду.

Особа, яка потребує догляду надає заяву про згоду отримувати соціальні послуги.