Результати досліджень проб річкової води

У зв`язку з масовим відпочинком людей на водних об`єктах під час літнього сезону виникає загроза розповсюдження інфекцій, шлях передачі яких є вода.

Олевський міжрайонний відділ Державної установи «Житомирський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров`я України» надає інформує про результати досліджень, виконані згідно плану моніторингу у травні 2021 року. Згідно плану моніторингу лабораторно досліджено проби річкової води.

При мікробіологічному, санітарно-хімічному, паразитологічному дослідженні проб води поверхневих водойм масового відпочинку населення: м.Олевськ, р.Уборть; ставок с. Жубровичі, с. Стовпинка; озеро с. Кишин виявлено, що наступні проби води не відповідають вимогам дод. 11 ДСП 173-93 «Державні санітарні правила планування та забудови населених місць», а саме:

за санітарно-хімічними показниками:

– озеро с.Кишин – БСК-5 – 28,2 мг О2/л при нормі≤6,0мг О2/л; ХСК-66 мг О2/л при нормі≤30,0 мг О2/л;

– ставок с.Стовпинка – БСК-5 -15,2 мг О2/л при нормі≤ 6,0 мг О2/л;

– ставок с.Жубровичі – БСК-5 -6,7 мг О2/л при нормі≤6,0 мг О2/л;

за мікробіологічними, паразитологічними показниками – відхілень не виявлено.

Варто пам`ятати про потенційну небезпеку водних об`єктів як фактор передачі багатьох інфекційних захворювань, таких як вірусний гепатит «А», ентеровірусні інфекції. холери та інш. Тому за даними показниками Олевський міжрайонний відділ Державної установи «Житомирський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров`я України» не рекомендує використання даних водойм, а саме для купання