Українці з діабетом можуть отримати інсуліни безоплатно або з доплатою. Адже НСЗУ відшкодовує вартість препаратів напряму аптекам. Майже 200 тисяч людей з інсулінозалежним діабетом скористалася цією можливістю.
Нині в програму реімбурсації входять 45 торгових назв препаратів інсуліну. Отримати препарати можна в будь-якій з 10 802 аптек в України, які мають договір з НСЗУ. Для цього потрібно:
- Звернутися до ендокринолога. Лікар складе індивідуальний план лікування і внесе його в Електронну систему охорони здоров’я. В плані лікування ендокринолог зазначає тип інсуліну, дозування тощо. На основі цієї інформації генерується електронний рецепт.
- Отримати рецепт на інсуліни. Перший рецепт на інсулін виписує ендокринолог. На час воєнного стану лікар може виписати як електронний, так і паперовий рецепт. Паперовий рецепт лікар випише, якщо в медзакладі немає електроенергії чи доступу до ЕСОЗ.
Другий і подальші рецепти зможе виписати сімейний лікар на основі плану лікування в ЕСОЗ.
Зауважимо, що час воєнного стану в рецепті лікар може вказати не торгову назву перепарату, а тип інсуліну відповідно до наступної класифікації:
– інсулін людський генно-інженерний: – короткої дії; – середньої дії;
– аналог інсуліну ультракороткої дії;
– аналог інсуліну тривалої дії;
– комбіновані інсуліни (людський генно-інженерний 30/70, аналоговий інсулін 30/70).
3. Звернутися з рецептом в аптеку, яка має договір з НСЗУ на відпуск інсулінів. Впізнати таку аптеку можна за наліпкою на вході “Доступні ліки. + Інсуліни”. Або зателефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77 – оператор підкаже, де найближча до вас аптека.
У 2023 році пацієнти з діабетом зможуть отримувати за програмою реімбурсації тест-смужки.
За інформацією Національної служби здоров’я України