Олевський ЦПМД скоро розпочне навчання універсально-прогресивній моделі патронажу від ЮНІСЕФ

13 медзакладів Житомирщини скоро розпочнуть навчання універсально-прогресивній моделі патронажу від ЮНІСЕФ.

Наприкінці минулого року In Touch Ukraine Foundation провела конкурс серед медичних закладів Житомирської області для навчання спеціалістів універсально-прогресивній системі домашніх візитів до вагітних жінок та сімей з дітьми від 0 до 3 років. Першими у регіоні стали два медзаклади у Коростені та Житомирі, які вже працюють за цією моделлю патронажу.

На лютий заплановані навчання для спеціалістів із 13 медичних закладів, які подали заявки на залучення до крос-секторального проекту In Touch Ukraine Foundation за підтримки UNICEF UNICEF Ukraine на території Житомирської області. Медичні фахівці навчатимуться універсально-прогресивній моделі патронажу, яка концентрується не лише на медичних аспектах, а й психологічних, фізичних та соціальних.

У результаті конкурсу відібрали 13 медичних закладів області, які прагнуть навчатися новому, а саме:

• КНП “Олевський центр первинної медичної допомоги” Олевської міської ради;
  • КНП “Овруцький ЦПМСД”;
  • КНП “ЦПМСД” Радомишльської міської ради;
  • КНП “ЦПМСД” Черняхівської селищної ради;
  • КНП “Амбулаторія загальної практики – сімейної медицини” Станишівської сільської ради;
  • КНП “Райгородоцький ЦПМСД” Бердичівського району;
  • Медичний центр ТОВ “Пролісок +” (м. Малин);
  • КНП “Амбулаторія загальної практики сімейної медицини” Городницької селищної ради;
  • КНП “ЦПМСД” Звягельської міської ради;
  • КНП ” ЦПМСД” Брусилівської селищної ради;
  • КНП “ЦПМСД” Ємільчинської селищної ради;
  • КНП “ЦПМСД” Коростишівської міської ради”;
  • КНП “ЦПМСД” Народицької селищної ради.

Зміст універсально-прогресивної системи патронажу – партнерство родини і патронажної медсестри від вагітності до народження дитини і протягом усього раннього дитинства. Медсестра, яка надає послугу універсально-патронажної системи домашніх візитів, взаємодіє з лікарями загальної практики, педіатром, соціальними службами і за потреби може направити родину з дитиною від 0 до 3 років до певних спеціалістів для вирішення індивідуальних обставин цієї сім’ї.

Така система особливо актуальна в сучасних реаліях України, коли молоді сім’ї були змушені покинути власні домівки, тікаючи від війни. І у новому відносно безпечному місці з новонародженою дитиною потребують більшої підтримки та консультування.

Впровадження універсально-прогресивної моделі домашніх візитів реалізується в межах крос-секторального проекту «Комплексне реагування на надзвичайні ситуації в Житомирській області для забезпечення потреб дітей, батьків та опікунів, які постраждали внаслідок збройного конфлікту в Україні» ГО “НУО “Ін Тач Юкрейн Фундейшн” за підтримки Дитячого фонду ООН (Юнісеф).