В Олевську урочисто підняли Державний Прапор України

У День Державного Прапора України в Олевську традиційно відбулася урочиста церемонія підняття державного стягу. До слова були запрошені міський голова Сергій Лисицький та заступниця голови Коростенської РДА Лариса Хоречко.

“Я хочу подякувати нашим хлопцям, що вони жертвують собою, своїм життям та здоров’ям, відстоюють нашу незалежність. Слава Україні!”, – зазначив у своєму зверненні міський голова.

Право урочисто підняти прапор надали голові Спілки воїнів-учасників АТО Володимиру Ушку та військовослужбовиці Оксані Мисько.

З нагоди свята у музеї відбувся круглий стіл на тему “Становлення України як незалежної держави”.

Історична довідка: 4 вересня 1991 року національний прапор України було піднято над будинком парламенту. 18 вересня 1991 року президія Верховної Ради України своєю постановою “Про прапор України” фактично надала синьо-жовтому біколору статус офіційного прапора країни. З цього дня під цим прапором працювали українські дипломатичні відомства, складали присягу військовики тощо.

28 січня 1992 року ВРУ прийняла постанову “Про затвердження державним прапором України національного прапора”, яким вже офіційно затвердила “прямокутне полотнище, яке складається з двох рівних за шириною горизонтально розташованих смуг: верхньої – синього кольору, нижньої – жовтого кольору…”