Незаконне вирощування маку, тягне за собою відповідальність!

На території Житомирської області правоохоронці проводять оперативно-профілактичні заходи, націлені на попередження та виявлення незаконних посівів нарковмісних рослин. З початку їх проведення поліцейські зафіксували понад три десятка таких фактів і ліквідували близько 3 тисяч рослин снотворного маку і коноплі.

Поліція нагадує, що мак та коноплі є сировинною базою для виготовлення наркотичних речовин. Відтак державою врегульовано питання щодо посівів цих рослин для харчових та промислових потреб. Зокрема, посів таких рослин у приватних господарствах є незаконним.

Незаконний посів або незаконне вирощування снодійного маку в кількості до 100 рослин або конопель у кількості до 10 рослин, – караються штрафом від 18 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Посів або вирощування маку в кількості від 100 до 500 рослин або конопель від 10 до 50 розцінюється вже кримінально каране діяння, за яке передбачено в тому числі і арешт до 6 місяців або обмеження волі строком до 3 років.