Роковини Варварівської трагедії

Сьогодні – роковини розстрілу німецькими військами мирного населення поблизу села Варварівка в часи Другої світової війни.

Вшанувати пам’ять загиблих до пам’ятного знаку приїхав заступник міського голови Юрій Данюк, голова ради відокремленого підрозділу ветеранів України Олевської ТГ Валентина Корнійчук, почесний громадянин міста Олевськ Василь Бабич, а також небайдужі жителі громади.

В історії Олевщини є багато чорних сторінок історії за часи Другої світової війни. Саме на місці пам’ятного знаку у 1941 році було закатовано та розстріляно більше 900 євреїв та українців: найстаршому було більше 80 років, наймолодшому – лише півтора роки.

На сьогодні між краєзнавцями існує дискусія щодо точної дати цієї трагедії. Втім, на жаль, живих свідків тих подій серед жителів села не залишилось. Тож, традиція вшановувати пам’ять вбитих мирних жителів залишається 15 листопада.

Схилімо голови в скорботі і молитві за невинними душами розстріляного мирного населення.