Фейкові виплати під час війни: поліцейські застерігають громадян від омани аферистів

Щодня шахраї підлаштовуються до актуальних подій, аби ошукати якомога більше довірливих українців. Зараз вони активно наживаються на погіршенні соціального стану людей внаслідок війни, обіцяючи громадянам «грошову» допомогу.

Так, 4 грудня на таку шахрайську схему потрапив 54-річний житель Бердичева. Чоловік в одній зі спільнот популярної соціальної мережі натрапив на публікацію про можливість отримання грошової допомоги українцям.

Перейшовши за посиланням, він надав усі свої паспортні дані, номер телефону та фото, а через декілька хвилин виявив списання понад 7 тисяч гривень з власної банківської картки.

Як з’ясували правоохоронці, заявник потрапив на фішинговий сайт, а шахраї, користуючись отриманою конфіденційною інформацією, дістали доступ до його банківського рахунку.

Нині поліцейські за фактом шахрайства (ст. 190 ККУ) встановлюють усі обставини події та причетних осіб.

Правоохоронці вкотре наголошують: за жодних обставин не переходьте за підозрілими посиланнями на невідомі сайти та не залишайте свої персональні та фінансові дані.

Бердичівський районний відділ поліції