Міський голова Олег Омельчук взяв участь у Загальних Зборах Асоціації ОТГ

28 березня Олевський міський голова Олег Омельчук взяв участь у Загальних Зборах Асоціації об’єднаних територіальних громад, які проходили у місті Київ. До участі у Зборах запрошувалися повноважні представники органів місцевого самоврядування об’єднаних громад, які є членами Асоціації.

Єдність та партнерство громад – одна з важливих умов становлення спроможного європейського місцевого самоврядування. Тож у планах було чимало важливих заходів для розвитку та зміцнення Асоціації ОТГ.

Під час Загальних Зборів відбулося підписання п’яти меморандумів про співробітництво Асоціації ОТГ з:

• Шведською асоціацією місцевих влад і регіонів (SALAR);
  • Швейцарсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» (DESPRO);
  • Українською асоціацією районних та обласних рад (УАРОР);
  • Всеукраїнською асоціацією сільських та селищних рад (ВАССР);
  • Мережею правового розвитку.

Окрім того, під час Загальних Зборів про наміри підписати відповідні меморандуми з Асоціацією ОТГ повідомили Комітет ВР з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування та програма «U-LEAD з Європою».

Заступник директора Програми «U-LEAD з Європою» Андрій Хорват прокоментував: «Хочу привітати асоціацію ОТГ з тим, що насіння, посіяне минулого року, вже пустило міцне коріння. Сподіваюсь, що найближчим часом Програма «U-LEAD з Європою» підпише з Асоціацією меморандум про співробітництво. Нам потрібні партнери, на яких можна покластися та які працюють на засадах прозорості та професійності».

В Загальних Зборах Асоціації ОТГ також брав участь Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Генадій Зубко.

Пізніше, шляхом таємного голосування було обрано дев’ять голів тематичних та секторальних платформ Асоціації ОТГ:

• Платформа «Законодавство для ОТГ» – Григорій Рудюк, Новоборівський селищний голова;
  • Платформа «Місцеві бюджети і фінанси» – Юрій Бова, Тростянецький міський голова;
  • Платформа «Якісна освіта в ОТГ» – Веліна Заяць, Дунаєвецький міський голова;
  • Платформа «Адміністративні послуги, е-врядування» – Олексій Рябоконь, Пирятинський міський голова;
  • Платформа «Місцевий економічний розвиток та інвестиції» – Іван Рубський, Баштанський міський голова;
  • Платформа «Безпека в громаді» – Веніамін Сітов , Мереф’янський міський голова;
  • Платформа «Молодь, спорт, культура» – Сергій Сокальський, Глибочицький сільський голова;
  • Платформа «Соціальний захист» – Володимир Міцук, Білозірський сільський голова;
  • Платформа «Охорона здоров’я» – Ігор Гнатуша, Комиш-Зорянський селищний голова.

Олевський міський голова Олег Омельчук увійшов до платформи «Місцеві бюджети і фінанси». Того ж дня відбулися засідання платформ. Визначено основні напрямки роботи та напрацьовані принципи висвітлення кращих практик ОТГ.