75-та річниця Копищанської трагедії

Роки Другої світової війни стали для жителів всього Олевського району трагічними та запам’яталися назавжди. Тяжкі втрати зазнавали не лише військові на фронтах – від знущань потерпали також мирні жителі.

За офіційними даними, в роки війни було спалено більше 20 сіл нашого району. Проте одна з найбільш жорстоких трагедій всієї України спіткала село Копище, коли під час каральної операції «Пані Хельга» було спалено живцем майже всіх місцевих мешканців. Не оминула жорстокість загарбників і дітей – понад 1300 загублених життів до 12 років.

Ми маємо вшанувати пам’ять всіх, хто загинув 75 років тому, а також ще раз нагадати собі, яке лихо та нещастя приносить людям війна.

Щиро вірю, що на долю нас та наших нащадків більше не припаде така жахлива участь. Адже ми єдині у своєму бажанні мирного неба над головою!

З повагою,
міський голова