На Олевщині відзначили 75-ту річницю Копищенської трагедії

13 липня 1943 року – трагічна сторінка у біографії поліського села Копище. Ця сторінка одна з найжахливіших з усіх, які зазнала історія України.

З нагоди 75-х роковин Копищенської трагедії Олевський район вшановував пам’ять майже трьох тисяч загиблих мирних жителів, з них 1347 дітей, живцем спалених. У пам’ять про невинні жертви, про страшну трагедію в історії України, 12 липня у селі Копище відбулися скорботні заходи.

Розпочався захід із театралізованої постановки, де було відтворено подію тих страшних трагічних днів. Присутнім показали, як жило селище у мирний час і як ворожі війська повністю знищили його жителів.

Далі біля меморіалу відбувся мітинг–реквієм. До слова були запрошені: голова Олевської міської  ради Олег Омельчук, голова Олевської РДА Дмитро Лазаренко, перший заступник голови Житомирської обласної ради Сергій Крамаренко, помічник народного депутата України Володимира Арешонкова Олена Шахрай, виконуючий обов’язки старости с. Копище Михайло Михалець, депутат Олевьської міської ради Василь Снігур, очевидець трагедії Федір Бовкун, письменниця, авторка 40 книжок, член Національної спілки журналістів України, почесний громадянин м. Олевськ Ольга Пилипчук.

Також вшанувати пам’ять загиблих приїхали:  депутат Житомирської обласної ради, генеральний директор ДК «Укрторф» Андрій Озерчук, Михайло Ніколос, який вже 29 років приїжджає з делегацією на 9 травня та на річницю трагедії, очолюючи обласне Товариство сприяння оборони України, голова Житомирської обласної організації Аграрної партії Володимир Федоренко та голова Житомирської громадської організації «Чорнобиль-Єдність-Відродження»  полковник Володимир Антоненко.

Завершували захід Олександр Борисовець з піснею «Про Копище» та виступ фолькльорного ансамблю національного обряду “Родослав”.

Всі учасники заходу поклали квіти до пам’ятника жертвам трагедії  та вшанували їхню пам’ять хвилиною мовчання.

Потім усі бажаючі мали можливість відвідати музей історії села Копище, оглянути виставку військової техніки ВПС Копище та скуштувати «солдатську кашу».

Більше фото на нашій офіційній сторінці у соціальній мережі facebook.