В Україні хочуть встановити 29 серпня Днем загиблих захисників України

Представники громадських організацій та активісти просять Президента України Петра Порошенка встановити 29 серпня Днем пам’яті полеглих героїв-захисників незалежної України.

В цей день у 2014 році українські війська виходили з «іловайського оточення» по так званому «зеленому коридору», але противники не дотримали обіцянки, колони були розстріляні під час виходу. За офіційними даними, тоді загинули 366 українських військовослужбовців, ще 429 бійців отримали поранення. Крім того, 300 військовослужбовців потрапили в полон. Активісти ж стверджують, що число загиблих та полонених значно більше.

«Київський міський центр допомоги учасникам АТО», «Спілка матерів загиблих в АТО» та інші громадські організації вимагають 29 серпня зробити День загиблих захисників України. За чотири роки війни Україна зазнала найбільших втрат саме в цей день.

Олевщина за роки війни втратила 10 захисників.

Сергій Ярошенко

36-річний уродженець с. Радовель загинув від ворожої кулі 22 травня 2014 року поблизу м. Рубіжне, Луганської обл. Командир відділення гранатометного взводу механізованого батальйону 30-ї окремої механізованої бригади 8 армійського корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України Сергій Ярошенко заступив на пост о 4 годині ранку, а вже через декілька хвилин попрощався з життям. Вдома на військового чекали двоє дітей.

Сергій Шепетько

28-річний уродженець с. Сущани загинув 9 серпня 2014 року поблизу с. Маринівка, Донецької області. Стрілець комендантського взводу 30-ї окремої механізованої бригади Сергій Шепетько був захоронений, як тимчасово невпізнанний захисник України на Алеї слави Краснопільського кладовища м. Дніпропетровськ. Упізнаний за експертизою ДНК та похований у рідному селі.

Указом Президента України № 473/2015 від 13 серпня 2015 року, «за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі», нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно). У серпні 2015 року з нагоди Дня Незалежності України нагороджений Подякою голови Державного агентства лісових ресурсів України (посмертно).

Микола Гайчення

36-річний уродженець м. Олевськ загинув 18 лютого 2015 року під час виходу українських військ із міста Дебальцеве, Донецької області. Старший сержант 30-ї окремої механізованої бригади Микола Гайчення Указом Президента України № 573/2015 від 10 жовтня 2015 року, «за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі», нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Петро Шибецький

35-річний уродженець с. Білокоровичі загинув 25 серпня 2015 року поблизу м. Артемівськ, Донецької області. Молодий сержант, водій автомобіля похований у рідному селі.

В’ячеслав Уткін

37-річний уродженець с. Липники, Лугинського району загинув 30 серпня 2014 року внаслідок артилерійського обстрілу поблизу м. Лутугине, Луганської області. Старший лейтенант заступник командира реактивної артилерійської батареї з озброєння 30-ї окремої механізованої бригади Вячеслав Уткін навчався в школі в с. Нові-Білокоровичі. Наразі там встановлена меморіальна дошка на його честь. Указом Президента України № 873/2014 від 14 листопада 2014 року, «за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі», нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня. Згідно рішення Менської районної ради №74 від 30 березня 2016 року (третя сесія сьомого скликання) за мужність і героїзм, проявлені при виконанні військового обов’язку під час захисту територіальної цілісності та недоторканості країни присвоєно звання «Почесний громадянин Менського району» (посмертно).

Микола Хоречко

39-річний уродженець с. Радовель 29 січня 2015 року під час прямого влучення у танк у Вуглегірську на вулиці Некрасова. Старший солдат 30-ї окремої механізованої бригади Микола Хоречко Указом Президента України № 282/2015 від 23 травня 2015 року, «за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі», нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Олександр Ковальчук

30-річний уродженець с. Лопатичі загинув 22 травня 2014 року від кульового поранення голови в бою з терористами поблизу Рубіжного на Луганщині. Солдат 30-ї окремої механізованої бригади Указом Президента України № 543/2014 від 20 червня 2014 р., «за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі та незламність духу», нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Анатолій Мосійчук

45-річний уродженець с. Кам’янка загинув 12 січня 2016 року внаслідок зупинки серця. Сержанту 14-ї окремої механізованої бригади Анатолію Мосійчуку залишалося два тижні до повернення додому.

Василь Шеремет

41-річний уродженець с. Майдан загинув 4 травня 2015 року від отриманих травм внаслідок виконання військового обов’язку. Сержант 53-го зенітного дивізіону Василь Шеремет похований на Олевщині.

Олександр Єпіфанович

26-річний уродженець м. Олевськ трагічно загинув 9 вересня 2016 року поблизу с. Сизе, Луганської області. Сержант 28-ої окремої механізованої бригади напередодні загибелі отримав грамоту від ТВО командира військової частини за сумлінне виконання обов’язків військової служби, зразкову військову дисципліну, точне і вчасне виконання поставлених бойових завдань, особисту взірцевість у справі служіння Батьківщині та з нагоди відзначення 25-ї річниці Дня незалежності України.