Булінг: що це таке та як з цим боротися

Що таке “булінг”?

Булінг (від англ. bully— хуліган, залякувати) – форма насильства  у вигляді травлі, бойкоту, насмішок, псування особистих речей, фізичні розправи, тощо.

Форми булінгу:

Фізичний булінг штовхання, підніжки, зачіпачання, бійки, стусани , ляпаси,«сканування » тіла, нанесення тілесних ушкоджень тощо.

Економічний булінг  – крадіжки, пошкодження чи  знищення одягу чи інших особистих речей, жертви вимагання грошей тощо.

Психологічний булінг  – принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, міміки обличчя, поширення образливих чуток, ізоляція, ігнорування, погрози,  шантаж тощо.

Сексуальний булінг  принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, прізвиська, образи сексуального характеру, зйомки у переодягальнях, поширення  образливих чуток, сексуальні погрози, жарти тощо.

Кібербулінг  – приниження за допомогою мобільних телефонів, інтернету,

інших електронних пристроїв (пересилка неоднозначних фото, обзивання по телефону,зніманя на відео бійок чи інших принижень і викладання відео в мережу інтернет, цькування через соціальні мережі).

Адміністративна відповідальність за булінг:

– штраф 850-1700 грн або від 20 до 40 годин громадських робіт;

– групою осіб або повторно (протягом року) штраф 1700 – 3400 грн або від 40 до 60 годин громадських робіт;

– вчинення малолітніми або неповнолітніми особами віком 14-16 років штраф на батьків 850-1700 грн або від 20 до 40 годин громадських робіт;

– вчинення малолітніми або неповнолітніми особами віком 14-16 років групою осіб або повторно – штраф на батьків 1700-3400 грн або від 40 до 60 годин громадських робіт;

– неповідомлення керівником закладу освіти уповноваженим підрозділам органів Національної поліції про випадки булінгу – штраф 850-1700 грн або 1 місяць виправних робіт з відрахуванням до 20% заробітку.

Поради “Як справитися з булінгом»

• Зберігай спокій і обійди ситуацію;
  • Розкажи дорослому, якому ти довіряєш про те, що трапилося, або повідом про це анонімно;
  • Поговори про це із своїми братами чи сестрами, або з друзями, щоб тобі не здавалося, що ти одинокий»