Положення про І районний конкурс дитячої вокальної творчості «Співоче Полісся»

1. Загальні положення
  • Районний конкурс дитячої вокальної творчості, (далі – Конкурс) проводиться раз на два роки.
  • Засновниками та організаторами Конкурсу є Олевська музична школа при підтримці Олевського відділу культури, Олевського відділу освіти, молоді та спорту Олевської міської ради.

Метою Конкурсу є:

• виховання у молоді естетичних смаків засобами вокального мистецтва;
  • популяризація творів видатних композиторів України;
  • підвищення рівня розвитку вокального виконавства в районі.

Завданнями конкурсу є:

• активізація роботи викладачів;
  • виявлення та підтримка талановитих дітей;
  • сприяння творчому розвитку і самовдосконаленню виконавців;
  • обмін педагогічним та виконавським досвідом.
  1. Порядок та умови проведення Конкурсу
  • У рік проведення Конкурсу наказом відділу культури та відділом освіти Олевської міської ради визначається дата, місце проведення та затверджується склад журі Конкурсу.
  • До участі у конкурсі запрошуються вихованці спеціалізованих мистецьких закладів району та учні з/о шкіл району.
  • Порядок виступів учасників визначається жеребкуванням перед початком Конкурсу.
  • Учасники Конкурсу поділяються на три вікові категорії:

І вікова категорія – від 7 до 9 років включно;

ІІ вікова категорія – від 10  до 13 років включно;

ІІІ вікова категорія – від 14 до 17 років включно.

Вік учасників визначається станом на день проведення Конкурсу.

• Учасники беруть участь у Конкурсі в трьох номінаціях:
  • академічний вокал;
  • естрадний вокал;
  • народний вокал.
  • Учасники Конкурсу повинні виконати два різнохарактерні твори.

Номінація «академічний вокал»

1. Твір укр. композитора.
  2. Твір композитора-класика  або обробка  укр. нар. пісні.

Номінація «естрадний вокал»

Два різнохарактерні твори, один з яких українського композитора.

Номінація «народний вокал»

Два різнохарактерні твори.

Учасники можуть виконувати твори під живий музичний супровід, під фонограму (-) та  а capella

• Для участі у конкурсі подається заявка за формою згідно з додатком до цього положення. Заявки подаються за 10 днів до проведення Конкурсу.

Учасники можуть подавати заявки особисто, або на електронну адресу muzschool@ex.ua

Контактні телефони: Тимків Тетяна Антонівна -0978013344, Данюк Тетяна Борисівна – 0676999807

Витрати конкурсантів та супроводжуючих осіб на проїзд до місця проведення Конкурсу та у зворотному напрямку за рахунок сторони, що відряджає або за власний рахунок.

3.Журі Конкурсу

1. Виступи учасників Конкурсу прослуховує та оцінює компетентне журі, до складу якого входять профільні спеціалісти та представники організаторів.
  2. Журі оцінює виступи учасників за 12-бальною системою та визначає переможців за І, ІІ, ІІІ місця у трьох вікових категоріях та трьох номінаціях.
  3. При визначенні переможців Конкурсу журі керується наступними критеріями:

– музична підготовка (стильові особливості, виразність виконання, фразування, шкала динаміки, емоційність, образність);

– технічна підготовка (контроль темпу виконання, чистота інтонування);

– підбір репертуару ( складність, оригінальність, врахування музичної та технічної підготовки учня);

сценічна культура;

– пісні мають відповідати віку виконавців;

Журі має право визначити  одного володаря Гран-Прі та кількість переможців у кожній віковій категорії та номінації. Рішення журі оформлюється протоколом, є остаточним та не підлягає оскарженню.

1. Нагородження переможців

Володар Гран-Прі та переможці Конкурсу за І, ІІ, ІІІ місця у трьох вікових категоріях та трьох номінаціях нагороджуються дипломами.