Безпечні богослужіння на пасхальні свята!

За даними статистики, щороку виникає близько 30 пожеж в культових спорудах. У відсотковому відношенні це менше 1% від загальної кількості пожеж, що виникають в Україні протягом року. Але, навіть, за такої нібито невеликої кількості пожеж, матеріальні, духовні та історично-культурні втрати є досить відчутними, вони мають резонансний характер для суспільства.

Серед усіх випадків, які спричинили виникнення пожеж, найчастіше трапляється людський чинник, що становить близько 75%. Більшість пожеж в культових спорудах виникають у молитовних залах, побутових приміщеннях для зберігання церковного інвентарю та в куполах.

Загально відомо, що пожежним навантаженням в спорудах духовенства є дерев’яні будівельні конструкції, іконостаси, ікони, а також дерев’яні елементи куполів, що найчастіше потерпають від пожеж. Однією і з особливостей культових споруд є також те, що в деяких із них використовується пічне опалення. Слід звернути увагу на те, що печі також використовуються у дерев’яних храмах та церквах. Такі споруди потребують особливої пильності та уваги з точки зору пожежної безпеки.

Олевський РС Управління ДСНС України у Житомирській області нагадує! Під час експлуатації культових споруд слід дотримуватися загальних вимог пожежної безпеки:

 – провести виміри опору силової та освітлювальної електромережі;

 – лампи розжарювання закрити в суцільне силікатне скло, яку захищає колбу лампи;

 – заборонити, особливо під час проведення богослужінь залишати без нагляду відкритий вогонь;

 – підсвічники надійно закріпити до підлоги на відстані не менше 1 м від матеріалів, що легко піддаються вогню;

 – провести обслуговування, а де необхідно капітальний ремонт приладів пічного опалення;

 – забезпечити приміщення храмів первинними засобами пожежогасіння – вогнегасниками;

 – провести вогнетривке обробляння елементів дерев’яних конструкцій перекриття;

 – приміщення культових споруд (площею понад 500 кв. м) обладнати автоматичною установкою пожежної сигналізації;

Знання елементарних правил пожежної безпеки допоможе уникнути загорання, а знання першочергових дій у разі пожежі – допоможе зберегти матеріальні та духовні цінності.

Михайло Павлишин,

Головний інспектор Олевського РС

Залишити коментар