З 6 квітня карантин в Україні посилюється

З 6 квітня 2020 року Кабінет Міністрів посилив карантинні заходи в Україні.

Згідно з опублікованою 3 квітня на сайті уряду постановою, українцям заборонили до кінця карантину, окрім запроваджених раніше обмежень:

• з 6 квітня перебувати в громадських місцях без респіраторів чи захисних масок; громадськими місцями є будівлі чи їхні частини, доступні для населення вільно чи за плату, у тому числі під’їзди, підземні переходи та стадіони;
  • з 6 квітня переміщатися групами більше двох осіб, окрім випадків службової необхідності та супроводження дітей;
  • перебувати в громадських місцях дітям до 14 років без супроводу батьків чи опікунів;
  • відвідувати парки, сквери, зони відпочинку, крім вигулу домашніх тварин однією людиною чи в разі службової необхідності;
  • відвідувати спортивні та дитячі майданчики;
  • перебувати на вулиці без документів, що посвідчують особу;
  • самовільно залишати місця обсервації.

Окрім того:

• працюватиме лише 21 пункт пропуску на кордоні з Україною;
  • усі, хто повертатимуть з-за кордону, обов’язково перебуватимуть в 14-денній обсервації;

Постановою визначено, що на самоізоляції мають перебувати люди, які хворі на Covid-19, але не потребують госпіталізації, ті, хто з ними контактували, а також люди, старші 60 років. Людей, у яких є підозра на коронавірус, мають реєструвати сімейні лікарі та визначати для них строк самоізоляції. Якщо така людина повідомить неправдиву інформацію про місце своєї самоізоляції, її можуть оштрафувати.

Нагадуємо, що карантинні заходи в Україні почали запроваджувати 12 березня: тоді Уряд призупинив навчання у всіх навчальних закладах та обмежив рух через кордон. Пізніше скасували все міжнародне пасажирське сполучення та обмежили роботу громадського транспорту, заборонили роботу більшості торговельних та розважальних закладів. Такі заходи в Україні триватимуть, як мінімум, до 24 квітня.

Постанова від 2 квітня 2020 р. №255 Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. №211