“Олевський кооперативний ринок” поки що не відновлює роботу

30 квітня відбулось позачергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Олевської районної державної адміністрації.
Було розглянуто питання стосовно відкриття “Олевського кооперативного ринку” райспоживспілки.

Раніше у зв’язку з поширенням на території України COVID-19 Урядом були введенні карантинні обмеження, в тому числі й обмеження роботи ринків та виїзної торгівлі.
29 квітня в Кабінетом Міністрів України було внесено зміни до постанови № 211 “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”, якими впорядковується діяльність агропродовольчих ринків на період карантину.

 • Втім, є перелік вимог, розроблені та затверджені головним державним санітарним лікарем України:
 • наявність реєстрації агропродовольчого ринку як оператора ринку харчових продуктів;
 • допуск працівників та відвідувачів на територію ринку виключно за наявності вдягнутої медичної маски (респіратора);
 • проходження безконтактного температурного скринінгу;
 • наявність на кожному вході (в’їзді) на територію ринку диспенсерів з антисептиком;
 • кількість відвідувачів, які одночасно перебувають на території ринку, не більше одного на 10 кв. м торговельної площі;
 • відстань між місцями продавців – не менше трьох метрів, місця торгівлі мають бути обладнані захисними екранами між продавцями та покупцями (з плівки або пластику);
 • проведення дезінфекції контактних поверхонь кожні три години, прибирання та дезінфекція всіх приміщень, включаючи стаціонарні торговельні місця в кінці кожного робочого дня;
 • відсутність неконтрольованої (стихійної) торгівлі на прилеглій до ринку території;
 • забезпечення постійного інформування відвідувачів щодо встановлених обмежень, яких необхідно дотримуватися;
 • агропродовольчі ринки зобов’язуються дотримуватися вимог щодо профілактичних заходів протидії поширення COVID-19 та оперативного усунення порушень.

Перед засіданням комісії ТЕБ та НС представники влади зустрічалися з місцевими підприємцями, що займаються виїзною торгівлею та запропонували підприємцям на період карантину реалізовувати плодоовочеву та насіннєву продукцію на території ринку, так як продаж поза межами ринків (виїзна торгівля) поки що належить до карантинних обмежень. Місцеві підприємці відмовились, детальніше про це читайте на нашому сайті за посиланням: http://olevsk-gromada.gov.ua/2020/04/30/predstavnyky-misczevoyi-vlady-zustrilysya-z-pidpryyemczyamy-stosovno-vidkryttya-rynku/.

На районній комісії ТЕБ та НС Олевської РДА було прийнято рішення, з урахуванням пропозицій та зауважень, внесених у ході обговорень: заборонити поновлення роботи “Олевського кооперативного ринку” до закінчення карантину. Таке рішення було прийняте у зв’язку з тим, що “Олевський кооперативний ринок” зареєстрований, як ринок змішаного типу, що не відповідає вимогам.

Контроль за дотриманням суб’єктами господарювання карантинних заходів здійснюватиме Олевське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області спільно з Олевським відділенням поліції Коростенського відділу поліції ГУ НП в Житомирській області.

Залишити коментар

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
Перейти до вмісту