В селі Копище відбувся мітинг приурочений до 77-ї річниці Копищенської трагедії

13 липня в селі Копище відбувся мітинг приурочений до  77-ї річниці Копищенської трагедії.

Вшанувати загиблих зібрались: секретар міської ради Віталій Шейко, голова Олевської РДА Лариса Хоречко, заступник голови Олевської райради Олександр Ковальчук, начальник відділу культури Ірина Кльоц, голова ради Олевської районної організації ветеранів та праці Валентина Корнійчук, депутата міської ради Анатолій Повар та небайдужі місцеві жителі.

Біля пам’ятника згадали страшні сторінки історії, коли 13 липня 1943 року в с.Копище сталася одна з найжахливіших трагедій України: німецько-нацистські загарбники влаштували каральну операцію “Фрау Хельга” (пані Ольга), метою якої було повне знищення жителів села. За один день спалили живими 2887 мирних жителів, з них 1347 дітей віком до 12 років.

Присутні вшанували загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти.

По завершенню мітингу також поклали квіти до пам’ятника воїнам-односельцям в с. Майдан-Копищенський.