Про обов’язкове укладання договорів про поводження з побутовими відходами

У нашій громаді послугою з вивезення твердих побутових відходів користується кожен. Проте, чи усі, відповідно до чинного законодавства, уклали договір на вивезення ТПВ?

У Олевській громаді є люди, які категорично відмовляються від укладання договору на вивіз сміття, мотивуючи тим, що у них воно відсутнє. В той час, ми постійно спостерігаємо картину «процвітання» стихійних сміттєзвалищ у лісосмугах, ярах, лісах, біля контейнерних майданчиків, тощо. Отже, чи порушують закон, та саме який, громадяни, що так ухиляються від укладання договору на вивіз твердих побутових відходів?

До ч. 2. ст. 35-1 Закону України «Про відходи» власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів укладають договори з виконавцем послуг з вивезення побутових відходів, здійснюють оплату послуг з поводження з побутовими відходами та забезпечують роздільне збирання побутових відходів. До джерел утворення побутових відходів стаття 1 цього ж Закону відносить об’єкти, на яких утворюються побутові відходи (житлові будинки, підприємства, установи, організації та земельні ділянки).

Згідно з ч.1 ст.25 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», споживачі зобов’язані укласти договір про поводження з побутовими відходами з особою, визначеною у встановленому законодавством порядку. Отже, до порушень цих Правил відноситься відсутність у громадян, які мають у власності або користуванні приміщення (будівлі, споруди), договору на вивіз побутових відходів зі спеціалізованими організаціями.

При виявленні фактів порушення Правил благоустрою уповноважені на те органи мають право складати протоколи, в яких фіксуватимуться дані порушення і на підставі яких буде відкриватись адміністративне провадження.

Згідно зі ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою, правил благоустрою населених пунктів», правил благоустрою територій населених пунктів:

-тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-1360 грн.) і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн).

Тобто, законні підстави для притягнення до відповідальності за не заключення договору на вивіз сміття є. Відсутність договору на вивезення побутових відходів у фізичної особи, юридичної особи, підприємця є порушенням Законів «Про відходи», «Про житлово-комунальні послуги», «Про благоустрій населених пунктів» та Правил благоустрою території Олевської територіальної громади тягне за собою адміністративну відповідальність.

Прохання до громадян, юридичних осіб, підприємців Олевської ТГ укласти договір на вивіз сміття із комунальним підприємством КП «Олевськ-Комунальник».

У разі відхилень, до порушників будуть застосовуватись грошові стягнення, передбачені Законодавством України.

Документи, які потрібні для укладення договору:

  • Паспорт власника будинку.
  • Реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код) власника будинку.

За інформацією щодо укладання договорів звертатись за тел. 0963262744

Залишити коментар

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
Перейти до вмісту